Mona Caron е уметницата заслужна за воодушевувачки цветни мурали на фасадите од неколку згради на Сан Франциско, Портланд, Сао Паоло, Тајван и Шпанија се освежувачки елементи во урбаниот загушлив свет. Повеќе за нејзината работа можете да погледнете на нејзиниот Instagram.

Image may contain: sky, cloud and outdoor

Image may contain: cloud, sky and outdoor

Image may contain: outdoor

Image may contain: plant, sky, tree and outdoor

Image may contain: sky, plant and outdoor

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: plant, sky and outdoor

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова колекција за мажи: John Galliano есен/зима 2018!
Следна објаваСоздадете совршен работен простор во својот дом!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР