Најлуксузните тематски апартмани во светот | Прв дел

За повеќето луѓе мермерен под, кожен мебел и уметнички дела во хотелска соба претставуваат луксуз, но луѓето што често патуваат, се презаситени од сличните...

Дневните соби на познатите

Славните филмски и музички ѕвезди често ги гледаме на сцената, екраните и насекаде по медиумите, каде освен професионалните доволно се екпонираат и нивните приватни...

Vintage перничиња | Andrew Martin

Еден од најлесните начини на декорирање на домот e вметнување на украсни перничиња во вашиот ентериер. Доколку сте носталгичар и љубител на старото време,...

Колоритен бразилски дом

Само фотографиите од оваа прекрасна шарена куќа во Бразил изнудуваат насмевка на сечие лице, а пак живеењето во него со сигурност би направиле секого...

Швајцарската населба на Хобитите

Ако го препознавте на фотографиите Мiddle Earth, погледнете подобро. Овие домови кои потсетуваат на оние на Хобитите во “Господарот на прстените”, тоа се куќите...

Спектакуларна домашна библиотека

Со вистинска почит кон домовите со библиотеки, Ви презентираме едно повисоко ниво на восхит на сметка на генијалните архитекти кои успеваат да ги доведат...

Волшебен мебел | Laskowscy Design

Наградуваниот полски уметник и дизајнер Remigiusz Laskowski е човекот зад истоимениот дизајн-бренд, каде секој од неговите изработени парчиња се уникатни и магични решенија кои...

Вертиго обем | Кафе-библиотека

Да се избере кафулето D’Espreso на Менхентен не подразбира обично кафе или ужинка со пријателите, туку восприемање на неговиот некарактеристичен изглед - библиотека која...

Балансирани книги | Систем на интеракција

Повеќето нешта што ги красат ѕидовите во домот се во фиксна состојба и не може лесно да се преместат или променат. Она што ги...

Кревет со аквариум

Кревет опкружен со голем аквариум од 650 литри вода, дизајниран за Furnitureland South од Wayde King и Brett Raymer од Acrylic Tank Manufacturing. Вистинско...

Маса-лулашка

Маса-лулашка, дизајн на Christopher Duffy, изработена од челик и орев со осум висечки столчиња. Внесете забава за време на деловните состаноци или семејните ручеци.

Приказна во просторот | Ана Китанов

„Елеганција низ природните материјали, ентериер во еден топол шпански стил: исполнет со комфорт, топлина и едноставност во боите на природата“ е она што го дефинира...

Поп-арт во домот

Соодветен начин да се додаде во ентериерот доза на осветлување преку бои, просторна динамика и креативна иронија - преку драмски слики и други детали...

Марокански стил во домот

Погледнете како може да ја доловите атмосферата на Мароко во Вашиот дом. Доколку се работи за помал простор може да употребите украси и табуретки...

Апартман Ривиера, Москва

Камен, дрво, метал и стакло. Одлично искомбинирани материјали во креирањето на овој ентериер. Минималистичкиот мебел се надополнува со доминацијата на темните ѕидови. Светлата се...

Ентериер од бајка

Куќа која отсликува чистина и елеганција. Спој на класичниот стил во кој се изработени столбовите, плафонот и первазите а мебелот современ. Cветлината, температурата и...