Овој прекрсен стан се наоѓа во Барцелона, реновиран од страна на студиото CaSA and Margherita Serboli и сега претставува апартман за одмор на море, на едно италијанско семејство.

Сопствениците на овој стан, бараа три двокреветни соби и дом кој преку дизјанот ќе ги истакнува годините, некаде околу раните 1900 -тини, со сите поединости на зградата. При тоа да го користат современ јазик и пастелните бои. И токму тие бои, внесоа морска свежина во станот, чувство на одмор, среќа и опуштеност. Секако во комбинација со безвремеската бела! 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAприлска линија нa Mango за возраст од 20 – 63 години!
Следна објаваПариз е најубав на пролет!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР