Можеби ви се чини необично кога се комбинираат нијансите на сината и зелената? Заборавете на сите совети кои ви сугерураат дека овие две бои не е пожелно да се комбинираат. Ние ви прикажуваме прекрасни примери на виниџ и ретро кујни, во кои тие совршено функционираат.

Општо е познато дека зелената боја смирува и опушта, а слично смирувачки делува и сината боја. Иако таа комбинација навистина е нетипична за кујните, токму и затоа толку многу освежува. Посебно, ако нијансите се нешто подлабоки и силни како оние тонови кои ги наоѓаме кај драгите камења.

Можеби токму овие наши предлози, ќе ве инспирираат за пролетна промена во кујната.

Najljepše kuhinje u kojima se kombiniraju zelena i plava boja

Vizualni dojam koji ostavlja kombinacija ovih boja je prije svega osvježenje i originalnost

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата летна линија кармини на Estee Lauder!
Следна објава8 моментално најголеми тексас трендови!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР