Овој импресивен и сликовит семеен стан од 177 метри квадратни, се наоѓа во Flatiron на Manhattan во New York. На самиот дизајн на ентериерот влијаеле два стила – опуштен стил на ентериерот кој потсетува на Бали и карактеристичниот индустриски стил на New York. Отворениот тлоцрт ги поврзува дневната соба, трпезаријата, просторот за дружење и кујната, така да на станот му дава функционалност и удобност, која му е неопходна на семејниот начин на живот.

Постојат многу интересни дизајнерски решенија, кои создаваат контраст на бои и текстури низ целиот простор. Ова е стан во кое сигурно, секое семејство би се чувствувало пријатно, топло и блиско.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовите очила на Gucci кои ги обожуваат трендсетерките!
Следна објаваФото-патување низ сончевата Куба
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР