Американскиот фотограф и основач на Advent Films, AJ Blayer, од своето патување низ Куба се врати со прекрасни фотографии кои совршено го доловуваат кубанското сончево секојдневие. Куба е земја која во последно време е отворена кон нови промени што ќе привлечат нови туристи, но сепак го задржува својот стар, препознатлив шарм. Преку овие фотографии, авторот не води на кратко патување низ улиците, уметноста и секојдневието на животот во Куба. Совршено.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИмпресивен семеен стан во Њујорк!
Следна објаваАпстрактно сликарство
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР