Јога столче

Иновативна фитнес столица која виси од таванот. Погодна за јога, акробатски движења, и вежби за истегнување. По вежбањето може да се трансформира во удобна...

Приказна во просторот | Ана Китанов

„Елеганција низ природните материјали, ентериер во еден топол шпански стил: исполнет со комфорт, топлина и едноставност во боите на природата“ е она што го дефинира...

Поп-арт во домот

Соодветен начин да се додаде во ентериерот доза на осветлување преку бои, просторна динамика и креативна иронија - преку драмски слики и други детали...

Кревети кои лебдат

Џон Хаф, изумителот на постоечкиот кревет кој лебди, со мисла која се конкретизира во следново „како изгледа еден идеален кревет, какво чувство пружа и...

Zenza | Интригантно осветлување

Повеќе од 18 години, студио Зенза важи за производител на прекрасно дизајнирани рачни изработки кои го украсуваат домот, со користење на техники од сите...

Неконвенционални полици

Почнуваме со универзален факт: поседуваме навистина премногу работи. Многу пати сме слушнале дека е навистина тешко да се движиме низ домот од едно до...

Глобален градски ѕид во Вашата кујна

Доколку сте во потрага на артистичко доживување додека подготвувате вкусни задоволства, тогаш оваа панорама со дизајн на Њујорк заедно со ликовите на најголемите монументи...

Фудбалска треска во домот

Љубителите на фудбалот може да погледнат како се може да го уредат омиленото катче. Идеи за сите возрасти – почнувајќи од прекривки, разни декорации...

Марокански стил во домот

Погледнете како може да ја доловите атмосферата на Мароко во Вашиот дом. Доколку се работи за помал простор може да употребите украси и табуретки...

Уникатни перничиња

Декорирајте го домот со интересни перничиња кои ќе го развеселат просторот. Тоа може да го постигнете преку уникатната форма и принт превземени од било кој...
video

Мебел за повеќе простор

Resource Furniture е компанија која произведува мебел со монтажен систем кој овозможува мултифункционалност но и голема заштеда на просторот. Импресивен склоп на едноставност, знаење...

Книги во домот | 5 начини на складирање

Без разлика дали припаѓате на групата страствени читатели или не, сите воглавно ќе се согласиме дека книгите важат за најпознатиот уникатен печат на домашен...

Поинаков шах

Фигури кои со својот дизајн даваат едно поинакво чувство во играта на шахот. Погледнете.

Катче за релаксација | Тераса

Без разлика дали ја користите својата тераса за утринско кафе или дружба со пријателите, надополнета со саксии со цветови, перници во разни бои и...

Книги помеѓу Вашите чекори

Како застапници на идејата „книги помеѓу Вашите чекори“, лондонското студио со реноме Levitate Architects важат за креатори на библиотека вградена во неискористениот простор на...

Колекција вина во Вашиот дом

Љубителите на виното може да одберат како да ја уредат колекцијата на нивниот омилен пијалок. Таа може да е сместена во визбата или да е...