Ви презентираме многу атрактивна алтернатива за големите “живи ѕидови” во ентериерот, а доаѓаат во вид на мозаички декоративни елементи, кои внесуваат  слична енергија …

“Living Wall” ѕидните панели, претставуваат шик замена за вистински вертикални градини, не барајќи никаква посебна потреба од одржување и изгледаат многу убаво.

“Живите ѕидовите” се многу популарен елемент на денешната модерена декорација, тие додаваат стил и го оживуваат секој простор, внатрешниот и надворешниот, додека во исто време делуваат потполно современо.

Компанијата New Ravenna Mosaics, креираше тапети како живи sидови.

Мозаичните ѕидни тапети се инспирирани од природата и изгледаат како градини во кои не постои зима и се постојано цвета. Стилот кој е присутен во нивниот дизајн делува како совршена комбинација на art deko и импресионистичкиот правец.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп атракции кои мора да ги посетите во Сиднеј!
Следна објава3 најдобри парфеми за студени денови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР