Велат дека Рим не е изграден во еден ден, но оваа куќа е. Поточно, во една четвртина од денот, потребно е само 6 часа за да го имате вашиот дом од соништата.

Како е можно така брзо да се изгради куќа, а по цена само малку повисока од 27 000 евра? Одговорот е MADI ” Modulo Abitativo Dispiegabile ‘. Куќата доаѓа составена во плочи и откако ќе биде донесена на лице место, подигањето од земја до покривот трае само неколку часа. За составување на целата конструкција, потребен е кран.

Откако е крената, потребни се само 3 лица за да ги завршат останатите работи. Бидејќи конструкцијата е базирана на техника на имплементација, куќата е адаптивна, се проширува и е пренослива. Можни се 5 различни тлоцрти. Најмалата единица има 27 квадратни, а најголема со две одделни спални има околу 70 квадратни и чини 60.000 евра.

Освен тоа, куќата е отпорна на земјотреси.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоронто – преку фотографиите на фотографот Bora!
Следна објаваPеter Dundas – гламурозна колекција есен 2018!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР