Image may contain: outdoor

Фотографот Bora не води на тура низ неговиот роден град Торонто преку серијалот „Торонто навечер“. Серијалот ја истакнува убавината на градот преку рефлексијата на неонските светла, брзиот начин на живот и урбаноста во самиот простор. Повеќе за него можете да најдете на Instagram.

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: car, night and outdoor

Image may contain: night, sky, bicycle and outdoor

Image may contain: 1 person, walking and outdoor

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: night and outdoor
Image may contain: skyscraper, night and outdoor
Image may contain: night, skyscraper and outdoor

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: night, basketball court and outdoor

Image may contain: night

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 9 најскапи лакови за нокти!
Следна објаваЗа 6 часа до потполно нова функционална куќа!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР