Вашето претсобје, го остава првиот впечаток на гостите кога ќе влезат, затоа, тоа треба да биде допадлив и гостопримлив простор …

Тоа мора да претставува увертира на сè што луѓето ќе можат да го видат понатаму во вашиот дом, да го направи влегувањето во него пријатно и инспиративно.

Ви претставиме некои од најлесните начини како да го креирате вашето претсобје во гостопримливо, а овој пат ги одбравме наједноставните начини, за чија реализација потребно се само неколку минути или часови. Но прво нешто што треба да се запамети е дека сите елементи што ги користите мора да бидат во совршена хармонија.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова кампања DOLCE & GABBANA – пролет/лето2018!
Следна објаваЦвекло: 4 корисни совети кои ја продолжуваат младоста!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР