Одбележувајќи го италијанското наследство, Dolce & Gabbana не водат во Венеција кадешто е снимена рекламната кампањата за пролет-лето 2018 година.

Познатиот италијански бренд покажа гламур обоен со локалните бои и традицијата, така што моделите се возат во гондола, јадат традиционални тестенини и сето тоа во ликсузни фустани.

Судејќи според фотографиите, се “блеска” од бои и принтови. Најмногу ни  се допаѓаат свилените фустани со цветни мотиви и атрактивен вез. Во рамките на кампањата беа презентирани нови рамки на очила, како и супер елегантни чанти.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваСензационална реклама на Ikea!
Следна објаваКреирајте гостопримливо претсобје во вашиот дом!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР