Библио-кутија | Криенка меѓу книгите

Студиото Able + Baker (A+B) од Калифорнија со идеја која може да сокрие неред од предмети со впечаток на средени книги, ја создаде Модерната...

Најубавите здолништа од Миланските улици

Кожни, чипкани, мини, макси, А форма, пенкало, асиметрични, се само дел од здолништата кои беа видени по улиците на Милано за време на Модната...

Прекрасна изведба на Даниел Кајмакоски на „Unchained Melody“

Даниел Кајмакоски во оваа рунда настапи со силно емотивната балада „Unchained Melody“ од 1955-тата година, која беше дел од саундтракот на филмот „Ghost“. Без оглед...
video

Coca Cola | Направи нешто добро

https://www.youtube.com/watch?v=Wue2NMfgIfc За сите добри луѓе, е наменета новата реклама на Coca Cola. Во неа не се застапени некои типизирани херои, туку обични луѓе со позитивен дух,...

Светлината на Азија

Од Азија започнува суштината на човековото постоење. Од Азија, започнува писменоста, уште од 4000 г.п.н.е. Посетата на Азија е како самостојно културно истражување. Истражување...

Пролетна магија во домот

Во пресрет на сезоната пролет/лето, најновиот каталог на британскиот бренд Laura Ashley ќе ви ги згрее срцата со прекрасната колекција за освежување на домот....

Фото на денот | Продавач на знамиња

Секој бара начин на заработување, овој стар човек ја нашол истата во продавање на знамиња. Mete Baskocak мотивиран од постојаната средба со овој човек...

Направи сам | Чанта – книга

Направи сам задача за денес: повеќе од убедени сме дека дома Ви стои некоја непрочитана книга во тврд повез (која најверојатно Ви е наследство...

Црно – бели фотографии | Noell S. Oszvald

Noell S. Oszvald е 22- годишна девојка која создава импресивни фотографии на кои се наоѓа токму таа. Во црно - бела техника таа ја...

Едиторијал | „Селфи“

Зависноста на општеството од социјалните медиуми, selfie фотографиите и добриот стил (#LookOfTheDay) како тема на едиторијалот за мартовското издание на W Magazine. Фотограф Emma...

Легограферот низ светот

За авантурите на храбриот осамен мал Lego фотограф е заслужен Andrew Whyte, кој го создаде серијалот на фотографии “The Legographer”.  Процесот кој се крие зад овој серијал е...

Чинија сладолед

Во овие времиња кога нештата не се плаќаат според нивната вредност, 10 годишно момче влегува во слаткарница и седнува на една маса. Келнерката доаѓа...