Хотелот “Quadrum” е инспириран од планините кои го обиколуваат и кои потсетуваат на триаголник, но тоа што го прави посебен е дека е составен од транспортни контејнери наредени во обик на пирамида, што нуди одмор кој вклучува скијање и јога – значи совршен одмор.

Архитектите Sandro Ramishvili и Irakli Eristavi се умовите кои стојат зад овој извонреден хотел – изграден во минималистички стил, прилагоден на локалниот терен, каскадно поставен на планината.

“Quadrum” е прв ваков бутик хотел во Гуадури Република Грузија, но секако нема да остане единствен. Ако не прашувате нас, скијањето и јогата никогаш не изгледале попривлечно.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 3 чанти од ZARA!
Следна објаваНајубава традиционална свадбена облека од 14 земји!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР