Го откривме овој феноменален нов гел за обликвање на веѓите, кој потполно ќе ја смени вашата makeup рутина. NYX Eyebrow Gel во боја, ќе ви го олесни утринското шминакање. Се што ви е потребно е најобична коса четка за веѓи со која рамномерно ќе ја распоредите формулата низ веѓитеи и ќе креирате нов изглед. А тоа значи полни веѓи, за пола време помалку.

Самиот гел е водоотпорен,  а вашите веѓи преку цел ден ке останат такви какви сте ги средиле од наутро.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Ktima House“ – скриена вила на Antiparos!
Следна објаваМеталик салонките совршени за секоја пролетна комбинација!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР