Иако со подемот на технологијата потребните вештини кои се бараат од нас се променија, старите добри архитектонски скици се сеуште тука. Сепак, на креативци како архитектите најдобрите идеи им доаѓаат во време кога не се пред компјутер, па вештината да се имплементира идејата на малечко блокче е од есенцијална важност.

Adelina Gareeva како студент по архитектура може и тоа како да се пофали со оваа вештина. На нејзиниот инстаграм профил може да се забележат скици од најпознатите архитектонски дела како парискиот Panthéon, Катедралата на св. Петар и Пол во Казан, Црквата Св. Василиј во Москва, како и нејзини имагинативни скици кои се темелат на единствено на нејзината интерпретација.

Таа во својот профил ги вклучува и брзите скици на историските архитектонски богатства кои ги прави додека патува.

  

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАмазонките на Balmain воодушевија – колекција есен/зима 2017!
Следна објаваНовиот “heartilage” пирсинг тренд!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР