Најновиот piercing тренд кој го видовме на социјалните мрежи е таканаречениот – “heartilage”, односно piercing на рскавицата на увото, во облик на срце. Бидејќи тоа е сега тренд на Инстаграм, согурно наскоро ќе го гледаме и кај нас…. Доколку го одберете овој начин, многу е важно да знаете, внимателно да одберете стручно лице кое тоа ќе го направи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАрхитектонските скици на Adelina Gareeva
Следна објаваНутриционистите се согласуваат – ова е најздравиот начин на готвење јајца!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР