Педикир со неонски лак

Се ближи летото па покрај изборот на сандалите треба да размислите за тоа каков педикир ќе направите.Тренд за 2012 се неонските лакови за нокти....

Фотографии за сонувачи

Денес ќе ви покажеме фотографии од португалскиот фотограф Pedro Terrinha. Овој фотограф создава прекрасни магични фотографии, користејќи топли и меки тонови, силни бои и малку фантазија....

Познатите во ренесансата

Следува експериментот направен од креативните луѓе на интернет страницата worth1000.com, кои решиле да замислат дека се наоѓаме во ренесансен период. Како главни субјекти на нивните...

Сè се враќа, сè се плаќа!

Неговото име беше Флеминг и беше сиромашен, шкотски фармер. Еден ден работејќи, трудејќи се да заработи за живот на своето семејство од блатото слушна...

Најскапата USB печурка

Шведската куќа за изработка на драгоцен накит Shawish , ја продолжува својата традиција на создавање на луксузни и уникатни работи. По креирањето на 150 каратниот прстен...

Фото на денот | Висока хартиена мода

Фотографија, дел од едиторијалот "Висока хартиена мода" за магазинот L’Officiel, изработен во 2009та година од Alexandra Zaharova и Ilya Plotnikov. Фантастичен хартиен фустан.

Дупла глетка

Близнаците од секогаш биле интересна тема за фотографите. Иако тие се лутат кога ги идентификуваат со нивните браќа и сестри, сепак никој не може...

Џиновски гуми за џвакање како уметност

Simone Decker е уметник од Луксембург чија специјалност е уличната уметност, како и поставувањето на апстрактни инсталации во простор. Фотографиите кои ќе ги видите во...

Највкусните прстени на светот

Колачиња и чаша млеко, крофни прелиени со чоколаден крем, палачинки со мед, хамбургер и кока кола, вкусна пита од јаболко, малку чипс и свеж...

Скулптури на кои може да седите | Столици

Во однос на дизајнот, иако мислиме дека неможе да бидеме изненадени, секојдневно се појавуваат нови дизајни на предмети со сосема нови концепти и нови...

Кревети на спрат | Детска соба

Доколку детската соба треба да ја делат повеќе деца, креветите на спрат се најдобро решение за заштеда на простор. Направете отстапки од класичниот изглед,...

Игра со косата | Плетенки

Зошто да употребувате венче, кога може да направите плетенка? Постојат разни видови на плетенки кои може да ги носите во секоја прилика. Со малку вежбање...