Откако отвореното срце и ум на младиот автор чие дело предизвика трепет и емотивен земјотрес кај читателите кои се поклонуваат на неговите редови, повторно се наметнува прашањето кое е изведено од животот наречен парада: „Кој е креаторот на нашите судбини? Кога љубовта не е доволна за марионетките да ја добијат својата слобода. Кој ќе ги пресече нивните конци?“, за овој релативно млад, но голем човек да Ве покани повторно на промотивна средба посветена на неговата „Парада на марионетките“, која веќе доживеа свое второ издание.

1

Во рамките на 24то одржување на Саемот на книгата во Скопје, интерактивниот пристап на младиот, надежен и веќе докажан автор Евгениј Хоуп ветува доста – во сабота (28.04.2012), со почеток во 12 часот бидете присутни за еден од многуте во низа, промотивен перформанс за романот „Парада на марионетките“ во хала 2, штанд на Клуб Матица.

2

7

Останува на Вас да си ја дозволите честа да присуствувате на едно литературно дружење, без некој да ги влече Вашите конци. Ве очекуваме.

 3

4

5

6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРекоа за книгата…
Следна објаваБескраен ум – Ана Костовска
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР