Современиот балетски перформанс „МЕТАМОРФОЗА“ повторно на сцена

Почитувани, Ве известуваме дека СОВРЕМЕНИОТ БАЛЕТСКИ ПЕРФОРМАНС „МЕТАМОРФОЗА“, чија премиера и реприза одлично поминаа во 2018 година во Скопје, повторно ќе биде изведен на 26.10.2019,...

Заврши 5-от по ред NASA Kids Space Challenge 2019

Во организација на ЊуМенс Бизнис Акцелератор, минатиот викенд се одржа 5-от по ред натпревар за деца од 8 до 14 години, NASA Kids Space...

Изложба на Страхил Петровски во Мала Станица!

Во четврток на 24. октомври со почеток 20.00 часот во Мала Станица пред скопската јавност своја изложба ќе има македонскиот визуелен уметник Страхил Петровски...

`Црвени емоции`-избрани дела на Маја Стефановска во Музеј на Град Скопје

Во понеделник на 28ми овој месец во Музеј на Град Скопје ќе биде изложена поставка со одбрани уметнички дела на авторката Маја Стефановска. ` Црвени...

Светска премиера на „Врба“ на Манчевски на Филмскиот фестивал во Рим

Светската премиера на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски ќе биде вечер на Филмскиот фестивал во Рим, Италија, во рамките на третата фестивалска вечер. Годинава, во...

„Готвиме филм, сликаме филм и гледаме филм!“ – едукативни работилници и...

Регионалната платформа Балкан Синема Ситис (БСС) во соработка со неколку Центри за култура и фестивалот „Џифони Македонија“ месецов организира неколку едукативни работилници и проекции...

“Будење на свеста” од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ ќе го...

Книгата доби своја англиска верзија и ќе биде промовирана на Саемот на книгата во Франфурт. Книгата „Будење на свеста“ од Катерина Ангеловска и Радован Витошевиќ,...

HERBALIFE NUTRITION ја лансира иницијативата „NUTRITION FOR ZERO HUNGER“ со која...

КОМПАНИЈАТА ГО ОБЈАВУВА ПАРТНЕРСТВОТО СО ОРГАНИЗАЦИЈАТА „FEED THE CHILDREN“, ГЛОБАЛЕН ШАМПИОН ЗА ДА НЕМА ВЕЌЕ ГЛАДНИ ДЕЦА ЛОС АНЏЕЛЕС (25 септември 2019 г.) — Herbalife...

А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

На тема „Дигитализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината! Европските искуства во Македонија“, денес А1 Македонија беше домаќин на А1 Дигитална конференција 2019, на...

Плетењето е одново во мода: Млади таленти заедно ја оживуваат заборавената...

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе ѝ се претстават на јавноста со заеднички ...

Програма во Јавна Соба

Расположени за дружење со колегите надвор од канцеларија? Оваа седмица во Public Room: 15.10. // 17:00 - HR Cafe & Networking во октомври! Разговори за современа HR...

Неделна програма во Јавна Соба

Highlights на месец октомври: 25.-28.10. - Честитајте ни роденден Те покануваме на 4-дневно роденденско дружење. facebook event link 18.10. // 22:00 - Македонски шлагери На 18ти започнува трета сезона...

Рубенс Корубин со „Ателје, радоста на сликањето“ во Чифте амам

Со особено задоволство го најавуваме новиот проект на Националната галерија под наслов „Ателје, радоста на сликањето“ од опусот на академскиот сликар Рубенс Корубин во...

Вечерва во Музејот на современата уметност во Скопје предавање на Марк...

Вечерва со почеток во 19 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје, предавање ќе одржи Марк Басин, професор на Универзитетот „Содерторн“ во Стокхолм...

Програма во Јавна Соба 30.09. 2019

Придружи ни се на некој од концертите кои следуваат оваа есен! Оваа седмица имаме: 30.09. // 17:30 - Бесплатна работилница за доење Дознај зошто мајчиното млеко и...

Програма во Јавна Соба 23.09. 2019

Уживај во есенските денови на нашата тераса заедно со нас Неделна програма: 25.09.//20:00 - NLP Life Talks Дознај што е НЛП и како да го примениш во...