Изложба на фотографии на Жосеф Мариа Рибас Прус и Дамиан Диаконеску

  Во Култутно информартивен центар - Скопје, Салон Империјал 2 на 20 јуни 2023 во 20:30 часот ќе биде поставена изложбата на фотографии на Жосеф Мариа...

Самостојна изложба на фотографии од Катја Штркова Кочовска во КИЦ

  "Плажарење“ е насловена изложбата на фотографии видени низ објективот на младата фотографка Катја Штркова Кочовска која ќе биде претставена пред публиката во Културно-информативен центар –...

,,Македонија виа Италија“ – Изложба на фотографии од Влатко Рафески во...

Во Културно-информативниот центар – Скопје, (Салон Империјал 1), на 3 мај 2023, во 20. 00 часот ќе се реализира  изложбата на фотографии од Влатко...

„Stolen moments“ изложба на фотографии од Виктор Соколовски

  Фотографот Виктор Соколовски ќе ѝ се претстави на публиката со деветтата самостојна изложба на фотографии, од 25 април до 4 мај, во салата Империјал...

Фестивал на лимонот во Ментон-Франција

Уникатен настан на Азурниот Брег се одржа од 11 до 26 февруари оваа година! 🍋🍋. Тоа е Лимон Фестивал во Ментон-Франција кој привлекува повеќе...

“ТОЧКИ НА ИНТЕРЕС” изложба на фотографии од доајенот на македонското фотоновинарство...

  Во четврток на 01.12.2022, во 19:30 часот во КУЛТУРНО ИНФОРМАТИВНИОТ ЦЕНТАР-СКОПЈЕ (Салон Империјал 1и2), ќе биде отворена изложбата "ТОЧКИ НА ИНТЕРЕС" од доајенот на...

140 години од раѓањето на Милтон Манаки-изложба во НУ Завод и...

ИЗЛОЖБА ЗА МИЛТОН МАНАКИ ?? Државниот архив - одделение Битола, во соработка со колеги од Државниот архив на Република Северна Македонија, подготви сеопфатна изложба за...

Flower-mania: Ким Кардашијан опкружена со цвеќиња на луксузни фотографии

  Божиците не се раѓаат, тие стануваат такви со текот на времето, како Ким Кардашијан. Ова тврдење најдобро го докажуваат сликите од една од најновите...

Мода: 26-годишно пријателство прикажано на 20 фотографии!

Пријателство на 20 фотографии! Светот на супермоделите е како Олимп: во секој случај, во него нема помалку митови. Еден од нив е дека моделите не...

Совршен минималистички Instagram профил!

Инстаграм профилот на Grigoriy Shkarupilo e тука да го разубави секој ден на фановите на минимализмот. Исполнет со шаренолики клишеа на секојдневните авантури, тој ја прикажува убавината...

Angry Birds во реалниот живот преку објективот на Ossi Saarinen

Намќорести, смешни и преслатки птици кои потсетуваат на Angry Birds од вистинскиот живот во серијалот на финецот Ossi Saarinen. Финската филозофија за природата се отсликува...

Пејсажите на Патагонија!

Doru Oprisan ја документираше воодушевувачката природа на Патагонија и не потсети дека Јужна Америка сеуште не е доволно истражена. Уживајте во сонливите пространи пејсажи од ова...