Божиците не се раѓаат, тие стануваат такви со текот на времето, како Ким Кардашијан. Ова тврдење најдобро го докажуваат сликите од една од најновите рекламни кампањи на нејзиниот козметички бренд KKW BEAUTY.

Погледнете ја оваа убавица, Ким изгледа како нимфа, божица која убива сè на прв поглед. Како и секогаш, sвездата беше во нејзиниот омиленo теснo боди, опкруженa со суво и свежо цвеќе.

Спектакуларната шминка со графички стрели и распуштената коса го надополнија стајлингот на убавицата, нагласувајќи ги нејзините експресивни облини.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролет/лето 2021: ненадмината романтична цветна елеганција!
Следна објаваDior Maison за Денот на вљубените претстави поцеланска колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ