Ако се рози, ќе цветаат … ако се облека и модни додатоци? Ќе биде исто …

Само кажете „au revoir“ на еднобојната облека, затоа што е време да и дадете свежина на гардеробата со бујни и спектакуларни цветните принтови кои раскошно цветаат на сезонската облека и модни додатоци како волшебни букети.

Цветни дезени во нежни или живописни тонови се секогаш добредојдени, но оваа пролет, наместо бујни цветни отпечатоци, можете да преминете на повеќе романтична боемска графика што потсетува на ненадмината елеганција на најдобриот англиски порцелан.

Накратко, flower-mania е лајтмотив на пролетните и летните колекциите за 2021 година со цветови од божури, рози, камелии и миризливи полски цвеќиња кои речиси добиваат хипнотички и динамичен ритам на хармоничните карнери и набрани ткаенини.

Значи, ако сè уште не сте сигурни за вашиот омилен цветен принт, во нашиот избор ќе ги најдете најдобрите модели за пролетта 2021 година.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВерсаче ќе ја пропушти модната недела во Милано!
Следна објаваFlower-mania: Ким Кардашијан опкружена со цвеќиња на луксузни фотографии
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ