Како дел од прославата за Денот на вљубените, Dior претстави нова колекција парчиња за домот …

Дизајнирана од уметничката директорка на Dior Maison, Корделија де Кастелан, новата колекција содржи иконски дизајн Toile de Jouy во црвено-црвена нијанса, или „боја на живот“, како што некогаш ја нарекуваше Кристијан Диор.

Нежните комплети за кафе и чај се со илустрации на диви животни со волшебен пејзаж во позадина. Најинтересните парчиња вклучуваат чинија и шоља за чај изработени од рафиниран порцелан Limoges, со рачно насликани детали. Покрај тоа, тука е нотесот со познатата шема во истиот црвен тон, додека другите парчиња, како чаша, чајник и бокал за млеко, ја комплетираат линијата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFlower-mania: Ким Кардашијан опкружена со цвеќиња на луксузни фотографии
Следна објаваЗабавна ламба која внесува шарм во секој простор!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ