Намќорести, смешни и преслатки птици кои потсетуваат на Angry Birds од вистинскиот живот во серијалот на финецот Ossi Saarinen.

Финската филозофија за природата се отсликува во самиот серијал. Некои од фотографиите се напревени на – 20 степени целзиусови под нулата. Оси стрпливо чека и ги набљудува малите пријатели заедно со неговата камера. Негова цел е да ја побуди свесноста за грижата околу природата преку својот серијал.

Image may contain: bird

Image may contain: bird, outdoor and natureImage may contain: skyImage may contain: birdImage may contain: sky and outdoorImage may contain: 1 person, birdImage may contain: bird, sky and outdoorImage may contain: birdImage may contain: bird and outdoorImage may contain: birdImage may contain: birdImage may contain: birdImage may contain: bird and natureImage may contain: outdoorImage may contain: birdImage may contain: bird, sky, outdoor, water and natureImage may contain: birdImage may contain: bird

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Следна објаваJeanne Hébuterne музата на Amedeo Modigliani!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР