Ophelie Guillermand во новата кампања на јувелирската куќа Graff Diamonds!

Дијамантите се навистина "најдобри пријатели на жените", а за тоа сведочи и оваа кампања. Луксузниот накит на Graff Diamonds, ја ангажираше Ophelie Guillermand за главна...

18 комбинации на бои за мажи

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Dolce & Gabanna, Maiolica колекција 2015

Плаво-белите "керамички" принтови на најновата колекција на торби, сандали и гардероба на познатото модно дуо Dolce&Gabanna се вистинското изненадување за сите обожувачи на нивниот...

10 парчиња кои треба да ги има секоја жена до 30-годишна...

  Триесеттите години се обично онаа возраст што одбележува пред и потоа во нашите животи. Оваа транзиција исто така се изразува и преку нашиот стил. Во дваесеттите...

Парфеми за есенските денови

Секое годишно време си има свои мириси. По топлото лето со слатки и цветни ароми, доаѓа есен. Во сезоната што ни претстои ќе преовладуваат...

Месец Март е – а ние веќе официјално го имаме најпопуларниот...

Француски маникир на стилизирање на ноктите го обожувавме во текот на 2000-тите, но, како и секој тренд, беше потиснат од обновената популарност на монохроматските...

Copenhagen’s Fall 2019 Fashion Show!

Copenhagen’s Fall 2019 Fashion Show, во последните години прераснува во сериозно модно случување, и го добива приматот на нова модна прeстолнина. Се повеќе модни,...

Starbucks го претстави најдоброто кафе до сега!

Новиот напиток на Starbucks "Pink Drink", е комбинација на популарното кафе Starbucks "Strawberry Açai Refresher", кокосово млеко и свежо овошје. Овој пијалок ги опседна социјалните...

Gucci аксесоари за пролет/лето 2018!

Откако го превзема кормилото во Gucci, креативниот директор Alessandro Michele направи вистинска револуција со своите креации. Се започна со "Princetown" влечките обложени со крзно кои...

Автентичен стил и бунтовнички став во новата есен-зима ’16 колекција на...

Вљубениците во елегантната машка мода и одличниот квалитет веќе можат да се упатат во продавницата на Hugo Boss и да ги откријат најновите колекции...

Заедничките елементи на архитектурата и модата!

Како што е познато архитектурата и модата се повеќе од слични по многу нешта, како што е проучувањето на формата и структурата, како најважни...

Спектакуларен и грандиозен хотел Beverly Wilshire!

Грандиозниот и спектакуларен Beverly Wilshire е хотел кој ќе ги исполни сите ваши очекувања, но за вас ќе направи и повеќе од тоа.. Сместен во...