Max & Co. | Kапути за оваа зима

Зимскиот капут- клучната точка во зимскиот изглед оваа сезона иако се карактеризира со поедноставен крој беше голем предизвик за дизајнерите од Max & Co....

Вечен тренд | Маици со натписи

Маиците со натписи и слогани беа голем хит уште од 60тите години. Во 70тите Вивиен Вествуд ги користеше за пренесување на панк и политички...

Chanel чанти за оваа есен

Не зависно дали се работи за вечерно излегување или облека за во канцеларија, чантата покрај функционалноста е и многу важен моден додаток. Тоа одлично...

Pronovias | Венчаници за 2014

За сите идни невести, Pronovias понуди колекција во која има за секого по нешто. Без разлика дали посакувате да бидете принцеза или сте вљубеничка...
video

M.I.A дизајнира за Versus Versace

Кратко видео за соработката на M.I.A и Versus Versace, како интересен спој на модата и музиката. Капсулната колекција е веќе достапна во продавниците.
video

Louis Vuitton | Модни додатоци есен/зима ’13/’14

Интересно видео за новата колекција модни додатоци на Louis Vuitton за оваа есен/зима, изработено од Quentin Jones.

Дрвени плик торбички

Дуото за дизајн на текстил од Тел Авив Tesler + Mеndelovitch пронајдоа начин како сувата граѓа да ја претворат во модно парче, шиејќи ја...

Машки тренд | Камел боја

Моќна и честа боја во машката зимска гардероба - бојата на камила додава луксузна нота во вашиот изглед, не зависно дали се работи за...

Моден тренд | Пастелни модни додатоци

Темната зимска гардероба разиграјте ја со модни додатоци во пастелни бои кои се голем тренд оваа сезона. Погледнете дел од работите кои може да...

Memento Mori | Ирина Тошева

Направивте ли нешто значајно денес? Запрашајте се во секој миг на искрена среќа. Умешност е од состојбите на минливост да изградите трајно сеќавање. Насмевките...

Isabel Marant за H&M

Долго очекуваната колекцијата на Isabel Marant за H&M, од 14ти ноември ќе биде достапна во одредени продавници, како и онлајн. Во кампањата како модели...

Memento Mori | Ирина Тошева, FWSK’13

Има нешто во визијата на дизајнерката Ирина Тошева при нејзиното претставување на FWSK'13 од кое вреска констатацијата дека панкот не е мртов. Не само...
video

Ralph Lauren | Прошетка со кучиња

Ralph Lauren во партнерство со ASPCA вклучи спасени кучиња како модели за својата нова колекција модни додатоци за оваа есен/зима. Дел од сумата од...

Desigual | модни додатоци за есен/зима ’13/’14

Студеното и тмурно време не се пречка за шпанскиот бренд Desigual да ги презентира модните додатоци за оваа сезона кои внесуваат многу ведрина, игривост...

Вечен тренд | Тексас

Новиот lookbook на шведската стоковна куќа H&M е посветен на тексасот, материјалот кој никогаш не излегува од мода и одлично изгледа во секоја модна...
video

Swarovski | Ромео и Јулија

За новиот римејк на приказната за Ромео и Јулија, Swarovski се здружи со дизајнерот на костими Carlo Poggioli, користејќи повеќе од половина милион кристали...