Жолата боја е една од боите што нема завидна репутација бидејќи на повеќето им е тешко да ја комбинираат.
Како и да е, жолтата боја успеа да се истакне како една од главните пролетни нијанси, како ефикасен и неодолив избор за сите прилики.
Покрај тоа што ќе ја разбие монотонијата на едноставни црно-бели комбинации, жолтата ќе внесе свежина на зелените тонови од есенската гардероба.
Подолу, ви предлагаме интересни парчиња во бојата на пролетта …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавицата Моника на модна ревија кај Лабутен!
Следна објаваПисмо на Антон Павлович Чехов до својот помлад брат!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР