Италијанската актерка Моника Белучи (55) присуствуваше на отворањето на изложбата на чевли на францускиот креатор Кристијан Лaбутен (57). Дизајнерот, познат по своите карактеристични високи потпетици, покажа некои од омилените модели во Париз ,Palais de la Porte Porte Dorée, кои публиката ќе може да ги види до 26 јули. Поранешната топ-модел убавица потврди дека во неговите чевли и е најудобно.

Моника Белучи изгледа најмалку 10 години помлада, откако ја скрати косата и промени физурата.

PARIS, FRANCE – SEPTEMBER 24: Monica Bellucci attends the Christian Dior Womenswear Spring/Summer 2020 show as part of Paris Fashion Week on September 24, 2019 in Paris, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images for Dior)

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршени пролетни фустани со линии!
Следна објаваЖолтата боја ќе ја одбележи пролетта!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР