Медицинските маски наменети за заштита од вирусот корона веднаш се здобија со моден статус.

Познатите личности и тренсетерите докажуваат дека модата може хармонично да се прилагоди на околностите.

Додека светот се обидува да развие вакцина против кинескиот корона вирус, активисти и модните блогери помагаат во одржувањето на оптимистичките чувства во општеството. Многу од нив се појавија по улиците на француската престолнина во дизајнерски медицински маски, претворајќи ги во клучен дел од стајлингот деновиве.

Оние кои ги следат трендовите и се грижат за здравјето, решија да ја ублажат ситуацијата и се појавија со маски кои имаат „Шанел“, „Фенди“ и други добро познати логоа на брендови.

Некои, решија да не се обложуваат на маските на добро познати брендови и претпочитаат едноставни во црна боја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВрвно одмаралиште: One&Only Portonovi во Црна Гора се отвора на 01.07. 2020!
Следна објаваLouis Vuitton x NIGO – нова сорабока со Virgil Abloh!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР