Со нетрпение се очекува отворањето на One & Only Portonovi во Црна Гора од 1 јули 2020 година.

Ова ултра луксузно одморалиште ќе биде првото и единствено во Европа и ќе стане најмодерна дестинација на Јадранот. Ова врвно одморалиште ќе го понуди Chenot Espace првиот концепт за велнес гостите кои сакаат да водат поактивен, здрав и балансиран живот. Одморалиштето ќе го понуди и ресторанот Сабија, предводен од Џорџо Локатели – еден од најдобрите италијански готвачи во светот.

One&Only Portonovi се наоѓа на влезот во прекрасниот залив на Котор, на јадранскиот брег на Црна Гора, опкружен со спектакуларни планини. Оваа наутичка оаза, во која има 238 легла и хелиодром, лоцирана во Котор, е светско наследство на УНЕСКО.

Портонови е дизајниран имајќи ги предвид импресивните пропорции што го отсликуваат архитектонскиот стил на старите венецијански палати. Дизајнот и архитектурата опфаќаат грандиозни фасади, прекрасни колонади, црвени теракота покриви, градини и извонредна лепеза на затворени и надворешни базени. Приватните песочни плажи се натпреваруваат со најдобрите на Медитеранот.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМода: Селин Дион во романтичен стил од 60-тите!
Следна објаваMедицински маски – како моден статус!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР