Кабуки – Јапонски театар

Кабуки е вид на традиционален јапонски театар во облик на играна драма. Зборот кабуки на јапонски значи (игра, песна, танц). Настанал кон крајот на...

Неделен хороскоп од 20.03 – 26.03.2017 година!

ОВЕН Работа - Финансискиот момент, ви е најважен оваа недела. Вистинско време е да ризикувате. Љубов - Пријатно се чувствувате, заради вниманието кое го добивате од...

Неделен хороскоп од 05.10. – 11.10.2015 година

ОВЕН Работа - Од кога ќе го анализирате постигнатото, ќе продолжите да ја развивате се поголемата професионална иднина. Остана уште малку време да се привршат...

Неделен хороскоп од 08.05. – 14.05.2017 година!

ОВЕН Работа - Имате силна потреба за докажување. Во текот на оваа недела, можете да направите поголем скок во кариерата. Новото друштво ви ја зголемува...

Чоколадно задоволство од Армани

Во пресрет на Денот на вљубените, модниот бренд Армани, како и секоја година подготви чоколадно изненадување во форма на бонбониера. Чоколадните бонбони се комбинација...

Прекрасни свадбени торти инспирирани од Марија Антоанета

Сите девојки копнеат по венчавка како онаа од бајките. Есента е прекрасно годишно време кое може да го изберете за да го направите овој...

Нова летна опсесија!

Ролoван сладолед последните две години често го гледавме на Instagram, а Sweet Cup од Калифорнија сега го сервира на сосема нов начин. Сладоледот доаѓа со...

Здрав корнер: Благодети од сливите во исхраната!

6 причини зошто редовно треба да консумирате сливи ... Слатки, со сочен вкус, тоа е само една од причините зошто сливите ги вклучуваме во секојдневната...

Неделен хороскоп од 05.09. – 11.09.2016 година!

  ОВЕН Работа - Ќе ве следи одлично расположение на работа во текот на оваа недела. Идеите не ви се лоши, кога станува збор за решавањето...

Би сакале ли да пробате поинакво банкарство?

Сигурно сте се нашле во една од овие ситуации.. Згуснат распоред на работа и никако не успевате да ја завршите работата во банка во рамки...

Нутриционистите се согласуваат – ова е најздравиот начин на готвење јајца!

Јајцата се темел на здравата исхрана, без разлика дали ги јадете наутро со тост или како додаток на вечерната салата. Но, како и со...

JOHNNIE WALKER BLENDERS’ BATCH RED RYE FINISH, виски за модерното време

Предизвикани од постоечката ситуација „статус кво во правење на виски“ експертите од Diageoго применија сето свое знаење, експертиза и интуиција за да ѝ понудат...

Неделен хороскоп од 05.12 – 11.12.2016 година!

ОВЕН Работа - Ја запоставувате  сопствената кариера заради кариерата на партнерот, но сега тоа мора да се смени. Не можете да седите со скрстени раце. Љубов...

“Играчки и роботи како ликовна инспирација”!

"Играчки и роботи како ликовна инспирација" е насловена изложбата која ќе се одржи утре во рамките на Скопско Лето во 20.30 часот во галерискиот...

II дел | Смешни и духовоти написи на влезови од ресторани...

Навистина иновативен начин за да се привлечат муштерии во баровите и кафулињата. Главните „виновници“ за овие знаци претпоставуваме дека се уметнички души кои дефинитивно...

Фантастичен мобилен микро-дом!

Овој прекрасен микрo дом, може да биде приколка или камп куќа. Креиран е од американската фирма Tiny Heirloom, со прекрасни идеи. Едната надворешна страна...