1

Дизајнерот Judson Beaumont од студиото Straight Line Design ја осмисли оригиналната серија куќички за миленици под назив ,,Pet Trailers”. Ја сочинуваат четири единствени куќички кои се во облик на приколки за кампување, комплетно се прилагодливи, а подготвени се по мерка за куче. Постојат неколку опции за уредување на ентериерот, од избор на боја и подни облоги, па се’ до можност за осветлување и безжични ѕвучници – за максимален комфор и луксуз. Во процесот на изработка се користат еколошки материјали, како обновлив алуминиум, шперплочи и пластика. Разиграни и во ведри бои, овие куќички се идеален дом за домашното милениче во дворот, на планина, езеро, или, пак море. Симпатична идеја, зар не?

2

3

4

5

6

7

8

9

10

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите 22 метри квадратни
Следна објаваBooks on book covers | Еден поинаков концепт
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ