Новиот тренд во дизанирање на sидови – мапи!

Доколку сакате да ги покажете своите минати и идни патувања или пак сакате да ја имате мапата на својот роден град, мапите се апослутен...

Pepsi – И невозможното е можно

Pepsi Max UK направи несекојдневна реклама на еден од најпознатите пилајаци во светот, преку еден возбудлив и креативен начин. На една автобуска постројка на New Oxford Street...

До поквалитетен сон со домашни растенија!

За подобар одмор и сон преку целата ноќ, оплеменете ја својата спална соба со цвеќиња и зеленило. Недостатокот на сон е еден од најголемите проблеми...

Rage Yoga, во која е дозволено пцуење и врискање стана нов...

Дали сте една од оние личности кои не можат да замислат ништо полошо од наоѓање на патот кон самите себе во потполна тишината, на...

Паметен часовник кој го покажува времето преку бои

Деновите ви се прекратки, премногу стресни, немате време за сето она што сакате да го направите? По успехот на првиот паметен часовник, The Present,...

Апликација која ве враќа во минатото

Новата мобилна апликација Pivot го претвора вашиот смартфон во просторно-временски портал кој ќе ве врати во минатото. Апликацијата користи архива на стари фотографии кои...

JOHNNIE WALKER BLENDERS’ BATCH RED RYE FINISH, виски за модерното време

Предизвикани од постоечката ситуација „статус кво во правење на виски“ експертите од Diageoго применија сето свое знаење, експертиза и интуиција за да ѝ понудат...

Паметно огледало – “Apple Mirror” нов концепт!

Во време кога паметните телeфони ги одржуваат нашите друштвени животи, виртуелната реалност постојано не опкружува, а технологиjата можеме да ја надеме и во нашите...

Уметност од книги – страници обликувани како најпознатите ликови

Популарните серијали Хари Потер, Господарот на прстените и Игра на тронови во својата печатена верзија претворени во вистински уметнички дела од страна на Jack Tuckwell. Талентираниот...

Нов фитнес тренд – пливање со опашка на сирена!

Mermaid Fitness е новиот тренд во светот на спортот. Трендот на сирените сега не се однесува само на бојата на косата и храната, туку и на...

Disney морска колекција наменета за забави покрај базените!

  Ова лето, заборавате на огромните еднорози, фламинга и гумените крофни, бидејќи Disney ја претстави совршената летна “Pool Party” колекција, инспирирана од омилените ликови на анимираниот филм...

5 работи кои докажуваат дека живееме во иднината

1. Имаме холограми ....  но за сладолед!! http://static5.lxdcdn.net/videos/a571ba4444e84d18ee13a134098b60a3.webm 2. 3D цртање во живо http://static4.lxdcdn.net/videos/9baf7ebfa1fd9795779d714ab73efad6.webm 3. Филмските сцени и нивната графика http://static1.lxdcdn.net/videos/53826e3290273321fda6f1845abe2a4a.webm 4. Канта за хартија која што неможете да ја...

Маја Маск модна икона и мајка на Илон Маск!

Маја Маск - модна икона, учител, нутриционист и мајка Моделот Маја Маск, која има 70 години и е мајка на Илон Маск, проговори во "Гардијaн"...

Знаете ли како настанал Денот на вљубените – Валентиново?

Денот на вљубените е најромантичниот празник во светот. Во повеќето земји се слави 14 февруари и на овој ден луѓето во различни земји ја слават...

Хороскоп од 10.07 – 16.07.2017 година!

ОВЕН Работа - Не ви е добро, кога ќе помислите дека ве чека уште една работна недела, а одморот е се уште далеку. Еден колега...

„Casa del Acantilado“ е навистина една од најчудните куќи!

„Casa del Acantilado“ е навистина една од најчудните куќи. Нарачана е од млад брачен пар, ремек дело на архитектонското студио Gilbartolomé.  Куќата е вградена длабоко во...