Хороскоп за ден 17.05.2018 година!

Овен Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат на вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете се да најдете заеднички јазик. Тие...

Amabrush – прва автоматска четка за заби!

Amabrush е автоматска четка за заби, на која и треба само 10 секунди за целосно да ги исчисти. За развојот на оваа флексибилна четка за...

Овие хулахопки ќе ве направат вистинска сирена!

Кој бил вашиот сон како дете? Да бидете сирена или можеби змеј? Па еве, имаме добри вести за вас! Daniel Struzynа од Дизелдорф, Германија е...

Дали е ова иднината на Central Park во New York?

Дизајнерите Yitan Sun и Jianshi Wu сакаат Central Park да стане достапен на поголем број луѓе, со необичен потфат - идејата е да создадат 300 метри висока и 30...

Хороскоп за ден 25.04.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...
video

Volvo XC70 | Произведено во Шведска

Volvo направи реклама со која го истакнува шведскиот фудбалер Zlatan Ibrahimovic. Успешниот спот насловен од Академијата за Филмови, “Made by Sweden” прикажувајќи го спортистот во неговата родна...

Шминката “terrarium eyes”- инспирирана од најубавите бајки!

Талентираната уметница за шминка, претставува шминка која буди во нас спомени од детството! Шминката, исто така, може да биде уметничко дело. Доказ за ова е...

Неделен хороскоп од 09.10. – 15.10.2017 година!

ОВЕН Работа Долго време на работа не сте биле под ваков притисок. Од вас, како премногу да се очекува. Бидете трпеливи, бидејќи вашата работа ќе се...

10 мисли на мистериозен русин чии теории го потресоа светот!

Вадим Зеланд е руски физичар, мистик и писател. До падот на Советскиот Сојуз, тој беше вклучен во квантните истражување, а сега се занимава само...

Ова се 6 најголеми заблуди за губење на килограми!

Губењето на килограмите не е лесна задача, верувајте ни, знаеме. Но, она што го направија уште потешко или што во најмала рака не обесхрабрува,...

Париз во 2017 со теретана-брод на Сена!

Италијанската фирма Carlo Ratti Association, смислиле брилијантен начин како да ги потикнат луѓето на вежбање. Тие направиле теретана-брод, која ја користи човечката енергија за...

Неколку фенг шиу совети за мал стан!

Животот во мал стан ќе стане поедноставен со овие совети ... Ако живеете во студио или еднособен стан, следете ги овие 9 совети за да...

Едноставни начини за комплетна детоксикација!

Време е за детоксикација (чистење) на организмот! Сезонскиот детокс, е добар начин да го исчистите телото од токсини, да го забрзате метаболизмот и подобрите севкупното...

Најубавите бонсаи стебла во светот!

Бонсаи, во буквален превод значи - мало стебло во сад. За неговото обликување и одржување потребно е многу повеќе од хортикултурната вештина, а најголем...

Идеи за морничава шминка за Halloween

Halloween, или Денот на вештерките, е еден од најпопуларните и најинтересни празници во светот. Освен костум, важна е и шминката. Доколку планирате да се...

Armani Hotel Dubai најлуксузниот хотел на свет за 2016!

Секоја година, World Luxury Hotel Awards го прогласува најлуксузниот хотел на свет, кој претставува богатство, услуга од пет sвезди, безпрекорна понуда на ресторанот и...