Ви ги прикажуваме најубавите украсени хотелски  лобија во светот.

Со цел на своите гости за време не новогодишните празници да им го направат престојот поудобен и посвечен, хотелите ширум светот се натпреваруваат кој поубаво ќе го декорира својот простор. Хотелските лобија се претвораат во прекрасен, луксузен простор, која ја одразува топлата атмосфера во домот.

Атмосфера во лобито на хотелот со пет-ѕвезди Ashford Castle Hotel во Ирска. Големата елка се протега до првиот кат.

Стилски Божиќ во лондоснкиот хотел Claridge’s.

Божиќ под светлечките палми е секако атрактивна идеја. Интересената декорација се наоѓа во хотелот Fairmont Scottsdale Princess во Аризона.

Фоајето на хотелот Fairmont во Сан Франциско.
Божиќна атмосфера во хотелот Kempinski Moika Hotel 22 во Св. Петербург, кој има дури и свој божиќен саем.

Традиционалната Божиќна прослава во хотелот Ritz во Лондон, со голема елка што се протега до 3-ти кат на овој хотел. Исто така, секоја хотелска соба е украсена со сопствена елка.

Хотелот Dodler Grand во Цирих, ги чека своите гости со прекрасна елка и свеќи кои го осветлуваат хотелот.

Овој хотел се наоѓа во швајцарскиот град Interlaken. Victoria-Jungfrau Hotel & Spa,  сигурно може да се пофали со едно од најимпресивно украсените фоајеа во светот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се намали „одливот на мозоци“ од Македонија
Следна објаваПрогресија на адолесценцијата преку фотографии на Petra Collins
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР