Динамични движења на акробатската танчерка снимени од фотографoт Jeffrey Vanhoutte.

Фотографот ги овековечи движењата покриени со прав, заради новата кампања лансирана од страна на холандскиот производител на млеко во прав Friesland Campina Kievit. Величествените детали во овие фотографии, од честички на прав до специфичните движења на играчот, создаваат слики со совршен баланс на светлината и темнината, движењата и тишината. Честичките прав создаваат неверојатни облици околу телото на танчарот. Замрзнат во движењето, моделот изгледа грациозно и елегантно, како птица која ги шири своите крила и бега.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗаводливи и надреални портрети – хипереалистички совршени!
Следна објаваЧаши создадени за плажа!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР