“Играчки и роботи како ликовна инспирација” е насловена изложбата која ќе се одржи утре во рамките на Скопско Лето во 20.30 часот во галерискиот простор на НЛБ Банка.

На изложбата ќе бидат застапени дела од автори од Србија, Македонија, Мексико и Германија.

Автор на изложбата е г-ѓа Лепосава Милошевиќ Сибиновиќ-Лепа, академски скулптор и сликар.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо Grata ќе пронајдете парчиња гардероба изработени од Модал
Следна објаваПетар Маркоски со летен хит UNA SIGNORA!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР