Денес ви презентираме нов летен хит:
Music Video by Petar Markoski UNA SIGNORA
Видеото е снимено во Парга – Грција
Режија на Даниел Јовески, а како директори на фотографија се потпишуваат Даниел Јовески и Дарко Митев.
Модел: Марија Давчевска

“Ова е моја нова песна и видео на која се потпишувам како автор на текстот и музиката во соработка со Иван Јованов Iwayo (продукција и аранжман).
Многу сум среќен затоа што после 3 години пауза снимање на македонска музика, со голема љубов и уште поголема желба се враќам да продолжам по таа патека. Веќе кројам планови за нова песна!!!
Во меѓувреме работев на преработки на странски хитови на Виолина кои можете да ги прегледате на мојот YouTube канал.”
Од Дивиан Артс останува да ти посакме многу успех Петар!
СПОДЕЛИ
Претходна објава“Играчки и роботи како ликовна инспирација”!
Следна објаваПремиера на претставата „Мизантроп“ на „Охридско лето“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР