Спектакуларна вила на Бали купена од парите на Инстаграм

Фактот дека блогерите сега заработуваат неверојатни суми пари благодарение на своите објавувања и влијание, не е вест … Сепак, докажувајќи ги нашите претходни тврдења дека...

Здравствени придобивки од 20 минути пешачење секој ден!

Откривме валидни причини зошто треба да пешачите најмалку 20 минути секој ден. Ако пешачите минимум 20 минути на ден, оваа активност ќе го подобри вашето...

Празнична магија во замокот Виндзор!

  Сезоната на празнување официјално започнала во замокот Виндзор ... Кралското семејство сподели фотографии од нивната украсена декорација за да нè внесат во сезоната на празниците...

H&M ја започна програмата за вработување мигранти!

  500 луѓе најдоа работа! Групацијата H&M планира да ги поддржува мигрантите, а компанијата има партнерство со меѓународната организација Tent Partnership for Refugees. Како дел од иницијативата,...

Новата колекција на Баленсијага против гладот во светот!

  Демна Гвасалија продолжува да ја поддржува World Food Programme - Светската програма за храна. Како поддршка на Светската програма за храна, брендот Баленсијага претстави капсула...

Милано: Посетете го HOMI -саем за животен стил!

  HOMI е познат саем за животен стил, кој ни ги покажува најновите трендови и стилови во светот на дизајнот на ентериер, ќе се одржи...

Нов најголем спа центар во Европа Therme Bucharest!

Од 14 јануари, оваа година, нов тропски рај ја освои Романија -  Терме Букурешт, кој се наоѓа на само десет минути од градот… Сопствениците на...

Десет најскапи мобилни телефони на светот!

Мобилните телефони станаа нешто без кое повеќето луѓе не можат да живеат… Тие се во нашите раце повеќе отколку што навистина ни требаат и тие...

Рецепт за имунитет!

За да се избегнат настинки и грип во овој преоден период, важно е да го зајакнете вашиот имунитет. Препорачливо е да се започне утрото...

Три здрави намирници за подобрување на расположението!

Едно од најпознатите сценарија за време на стресните денови е посегнување по  омилените слатки за да добиеме доза на позитивна енергија што е можно...

Калинката е рајско овошје кое го чува нашето здравје!

Калинката е едно од нај лековитите плодови со егзотичен изглед, кое поради големиот број на семиња се сметало за симбол на среќа. Калинката е супер...

Како да се решат проблемите во пријателството?

Пријателството честопати се зема здраво за готово, но како и кај љубовните врски, емоционалната приврзаност со друго лице се создава преку комбинација на сличности...

Земјите од G-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за...

Земјите од Г-7 потпишаа еколошки договор со 20 модни брендови за спас на планетата ... На самитот на G7, што се одржува во Бијариц од...

Како да знаете дали вашата работа ве исцрпува?

Кога сте незадоволни од работата што ја работите, тоа се рефлектира на секоја ситуација во вашиот живот. Не убедувајте се себе си дека на секоја...

Pinterest ги прогласи најпопуларните свадбени фустани во различни земји!

Социјалната мрежа Pinterest, на која може да потрошите повеќе часови во потрага по инспирација, објави резултати од пребарувањето во категоријата "Свадбени фустани". Во секоја земја...

Правила кога одите во посета на новороденче!

Сите ние со нетрпение го очекуваме доаѓањето на бебето на нашите пријатели, сестри, колешки, но исто така и сите го чекаме моментот кога ќе...