Тиркизна колекција Tiffany & Co лето 2018 Home & Accessories!

  Убави градиннарски предмети ... Колекцијата Flora & Fauna, содржи цвеќиња, пчели, пеперутки и самовилски кончиња на бројни дизајни, врежани на камен, керамика и порцелан. Покрај тоа,...

Уникатна футуристичка колекција на корејскиот бренд Oriyeеn!

  Мебел и додатоци за домот со холограмски ефект, се нов тренд во домашниот декор. Во согласност со овој растечки тренд во светот на енетериерот, корејскиот...

Гламурозна пролет со најновите модели на `Dolce & Gabbana`

Италијанскиот луксузен бренд Dolce&Gabbana, ја лансираше својата најнова колекција на чевли за престојната сезона пролет/лето 2019 година. Рачно изработени сандали и летни чизми, украсени...

Инспирација: Најубави модни додатоци од колекцијата Chanel Metiers d’Art!

  Годишната колекција Chanel Metiers d'art беше прикажана во Париз на 4 декември. Ова беше осумнаесетта колекција за легендарната модна куќа, дизајнирана од Вирџини Виар, наследничка...

Фил Руж е нова раскошна колекција на Роберто Џованини

  Фил Руж, новата колекција на Роберто Џованини е претставена во Москва … Колекцијата Фил Руж претставува експресивна и најавтентична врска со минатото, која се смета како...

Досетливо: Долче и Габана лансираат колекција на миризливи свеќи!

  Оние кои сакаат да се релаксираат и да уживаат во самостојна ароматерапија додека не помине опасноста од коронавирусот, имаат повод за радување ... Со цел...

Шик стан во Њујорк како пример за висока естетика!

Откако ги освои медиумски платформи, Елиса Капито во последниве години работи во областа на архитектурата, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна и...

Дизајн: Louis Vuitton дебитира со кампања на накит High Jewelry

Louis Vuitton дебитира со кампањата за накит High Jewelry и ја ангажираше  амбасадорката на брендот Alicia Vikander.Презентирајќи ја најновата колекција на луксузниот бренд наречена...

Ви треба дополнителен простор во вашиот дом? Зошто да немате соба...

Собата за преклопување има приклучоци за струја и вода, изработена е од миризливо дрво чемпрес и е изградена со стаклени врати за максимално искористување...

Погледнете го новиот Музеј на сладоледот во Лос Анџелес

Реновираниот Музеј на сладоледот во Лос Анџелес изгледа послатко од било кога и на своите посетители им нуди магична сладоледна авантура. Новата концепција за...

Plant Lamp – растение кое свети во темнина!

Дизајнерката Mariana Fernandez Folberg ги креираше овие зимзелени светлечки растенија, за кои не морате да се грижите дали ќе се исушат или дека ќе...

Елегантна колекција за екстериери – Елио!

Семејниот бренд од Белгија, кој е специјализиран за создавање фантастичен мебел за екстериери, ја претстави новата колекцијата Елио. Дизајнирана од канадската компанија Јабу Пушелберг, оваа...