Ola Shekhtman е млада жена која пораснала во Сибир, а отсекогаш сакала да го истражува светот.

По посетата на Лондон и Сан Франциско заедно со нејзиниот сопруг, се преселиле во Њујорк. Со образование за изработка на накит, таа се запишала во училиште за изработка на 3d модели, за поуспешно креирање на сопствените уникатни прстени.

Прстените инспирирани од Париз почнала да ги продава во 2015 година, а досега дизајнирала повеќе од десетици прстени кои вклучуваат градови како Амстердам, Вашингтон, Њујорк и Бостон, а следните проекти ги вклучуваат Сиетл и Чикаго.

Ола ги преобразува главните елементи на градовите во прекрасни прстени. На секои неколку години, уметницата се преселува во друга метропола за да влезе во нови креативни идеи. За да ги обликува прстените, таа топи, пили, леми и полира метал.

Image result for Ola Shekhtman

Image result for Ola ShekhtmanImage result for Ola ShekhtmanImage result for Ola ShekhtmanImage result for Ola Shekhtman

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПредмете на кои може да заштедите при уредување на домот!
Следна објаваУрбано музичко сафари со Balmain и Beats by Dre!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР