Модната куќа Balmain објави нова колекција на слушалки во соработка со Beats by Dre.

Ова не е првата соработка меѓу Beats и модните брендови – минатите соработки вклучуваа големи модни куќи како Fendi и Alexander Wang. Но, Balmain во последниве неколку години се повеќе се издвојува, делумно благодарение на блиското пријателство на креативниот директор  Olivier Rousteing со семејството Kardashian-Jenner, кое често ги носи неговите дизајни на црвениот ќилим.

Balmain е познат по драматичниот дизајн на метал и кожа, така што колекцијата Beats е токму во согласност со таа естетика. Темата на колекцијата е “Урбан сафари”.

Посебно за вовед во оваа колекција, Olivier Rousteing создаде музичка листа што можете да ја превземете од Apple Music, а слушалките од сега, се на продажба.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВашиот омилен град на прст!
Следна објаваНовиот тренд за оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР