Фил Руж, новата колекција на Роберто Џованини е претставена во Москва …

Колекцијата Фил Руж претставува експресивна и најавтентична врска со минатото, која се смета како страст кон класичниот стил и искуството во уметноста на резбата и сегашноста, што претставува можност брендот да се проектира во денешната ера на убавина, луксуз и атмосферата од минатото.

Исто како Фил Руж, секоја колекција на Роберто Џованини ги претставува желбите на денешниот пазар, кои вклучуваат создавање нови искуства на луксуз и внесување класичен мебел во современата средина. Тоа е идеална врска помеѓу културата, шармот и дизајнот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузни балетанки – совршен избор за празничните забави!
Следна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР