Неделна програма во Јавна Соба

02.12. // 21:00 – Marta’s Palace
Шоу за кое поетесата Марта Маркоска вели: Ќе биде “Soft & Sensual. A World of Unknown Pleasures.”

marta markoska

03.12. – 04.12. // 10:00 – Обуки за Односи со јавност и Комуникациски вештини
Дводневна обука за подобрување на комуникациските вештини и јавно говорење.

odnosi so javnost

04.12. // 18:00 – Љубов, зависност и слобода во партнерски и семејни односи
Eдукативна работилница за љубовта, зависноста и слободата во односот кон себе, кон другите и во партнерството, од перспектива на гешталт психотерапија.

ljubov i zavist

05.12. // 21:00 – Импровокација – Театарска Импровизација
Театарска импровизација со одлични стенд ап комичари!

improvokacija

06.12. // 17:00 – Петок после работа
Попладневно петочно уживање, со бургер и пиво, за 100 денари.

06.12.

06.12. // 22:00 – Македонски Шлагери
Заедно ги пееме најубавите македонски стихови.

cover 6

08.12. // 12:00 – Детска креативна работилница
Едукативна неделна работилница за поттикнување на креативноста и љубопитноста кај дечињата.

06.12.
***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФил Руж е нова раскошна колекција на Роберто Џованини
Следна објаваЏемпери како накит – идеални за зимските забави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР