Сезоната на забави е пред нас, а елегантните балетанки ви овозможуваат да изгледате стилски и удобно.

Балетанките веќе одамна се носат на свечени церемонии и се комбинираат со луксузни и блескави фустани. Покрај класичните модели, оваа година во мода се и модели со остар врв и кристали, украсени со машни и метални детали.

Од модели со остар врв и кадифени папучи до металик балетанки  – овие модерни обувки можат да се носат со свечени фустани, смокинзи и здолништа за шик вечерен изглед.

Во фото галеријата ги прикажуваме најмодерните …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваChristian Louboutin – Новогодишна колекција на чевли!
Следна објаваФил Руж е нова раскошна колекција на Роберто Џованини
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР