Новогодишната колекција на Christian Louboutin е во продажба на сајтот MyTheresa.

Колекцијата е составена од само осум пара, но секој дефинитивно ќе го освои срцето на секоја девојка. Да, францускиот дизајнер предлага да ја поминете празничната сезона во кадифени чевли, украсени со мека машна, бели чизми до глуждовите со шилци или патики кои се украсени со кристали.

Колекцијата вклучува и сандали со проsирна подлога и пар со холографски сјај. Се разбира, секој од овие модели има црвен ѓон – заштитен знак на модната куќа Christian Louboutin.

За време на забавите, дизајнерот сугерира да не ги потиснувате емоциите и да танцувате сè додека тоа ви го дозволуваат чевлите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМислав Галер е Маж на годината за 2019 година
Следна објаваЛуксузни балетанки – совршен избор за празничните забави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР