Мебел и додатоци за домот со холограмски ефект, се нов тренд во домашниот декор.

Во согласност со овој растечки тренд во светот на енетериерот, корејскиот бренд за мебел Orijeen, лансираше уникатна футуристичка колекција на кабинети чија боја се менува според осветлување на просторијата или аголот на гледање.

Холограмска колекција Color Flow е инспирирана од психоделичен дизајн кој ги обележа 70-тите години на минатиот век, а ако сте љубител на овој период, ние сме сигурни дека веќе ќе почнете да сонувате за едно такво паче мебел за вашиот дом.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБлагодетите од циметот!
Следна објаваСтилски комбинации за септемвриските денови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР