Го славиме пријателството и важноста на истото за луѓето.

Двајцата пријатели Роже и Николас Курт ја здружија силата на пријатеството со компанијата MB & F и создадоа уникатна музичка кутија наречена Kelys & Chirp, во која две навидум не толку блиски суштества се дружат, убавата желка и малата птица.

Песната на птицата звучи навистина неверојатно, со кристално чист звук кој е импресивно гласен, кој се базира на стар механизам од речиси 230 години, со вкупно 480 компоненти кои работат со својата магија, со помош на автоматски механизам, чувајќи ја желката со тежина од 1,4 кг како и птицата.

Погледнете…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција Wood & Glass – убави предмети од стакло и паднати дрвја!
Следна објава4 причини за секојдневна консумација на мандарините!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР