Италијанскиот луксузен бренд Dolce&Gabbana, ја лансираше својата најнова колекција на чевли за престојната сезона пролет/лето 2019 година. Рачно изработени сандали и летни чизми, украсени со полускапоцени камења, тантела и бисери, и овој пат двајцата креатори успеаа да ја освојат публиката со својот оргинален и препознатлив стил.

За оваа прилика ние избравме еден мал дел од нивната колекција.

Погледнете!

СПОДЕЛИ
Претходна објава`Calzedonia`-новитети за пролет/лето 2019
Следна објаваНајубави капи по пристапни цени!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР