Новитети за престојната сезона пролет/лето 2019 на брендот Calzedonia беа преставени пред публиката. Моделите Аby Champion и Hikari Mori позирајќи ја преставија колецијата во својот полн сјај.

Тренди парчиња, интересни женски чорапи со животински принт, панатлони, фармерки и хеланки се само дел од оваа прекрасна модна линија која ќе одговара на секоја модерна дама.

Погледнете ги моделите!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBOSE претставува футиристички паметни очила!
Следна објаваГламурозна пролет со најновите модели на `Dolce & Gabbana`
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР